Hrady a zámky v okolí na Třeboňsku

Lovecký zámeček Jemčina

18 km od ubytování, nachází se ve vesnici Jemčina, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech, nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií Jemčiny, navštívíte konírnu, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.

Zámeček Stráž nad Nežárkou

23 km od ubytování, nachází se v malém městečku Stáž nad Nežárku, na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Je také zajímavým tipem na cyklovýlet, který může vést přes Třeboň, na Kopeček v Třeboni, přes lesy do Staré Hlíny, a odtud přes Stříbřec a Pístinu okolo rybníků. Tento výlet je dlouhý tam i zpět cca 60 km.zámek Hluboká nad Vltavou

Hrad Landštejn

53 km od ubytování, nachází se za Novou Bystřicí. Patří mezi velice dochovalé zříceniny hradů u nás v ČR. Výlet na Landštejn se můžete stát celodením výletem z našeho penzionu Třeboň Na Statku. Nezapomeňte navštívit i zajímavosti na trase a v okolí Landštejnu!

Zámek Hluboká nad Vltavou

30 km od ubytování na Statku. Patří k nejkrásnějším zámkům v nás v Česku. Zámek je velmi oblíbený pro pořádání svateb, které se konají celoročně. Navštívit můžete další zajímavosti a trakce v Hluboké, jako ZOO nebo sportovní a relaxační areál.

Český Krumlov - zámek, historické centrum, otáčivé hlediště, grafitový důl,

49 km od ubytování. Český Krumlov paří mezi nejlákavější města jižních Čech a naší republiky. Najdete zde rozlehlý zámek a středověké centrum.

Zámek Červená Lhota

27 km od ubytování, Červená Lhota je krásný renesanční a můžeme říci i vodní zámek v jižních Čechách, vzdálený 27 km od našeho ubytování Třeboň Na Statku. Snad právě proto jsme ho zařadili jako tipy na výlety pro Vás. Je velmi oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů. Natáčela se zde např. pohádka Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku a spoustu dalších filmů a pohádek.

Nové Hrady

44 km jižně od našeho ubytování. Najdete zde hrad ze 13. století, je veřejně přístupný, Buquoyskou rezidenci, zámek, tvrz Cuknštejn, Terčino údolí a další zajímavosti.

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec najdete 36 km na východ od našeho ubytování Třeboňsko, 28 km od Třeboně.  Při prohlídce města Vás určitě zaujme městská památková rezervace, měšťanské domy na hlavním náměstí, hradby a opevnění. Asi nejlákavější památkou je zámek. Patří mezi oblíbené turistické cíle a svou rozlohou je třetím největším hradním a zámeckým komplexem v České republice. Projí si můžete tři prohlídkové trasy, rozdělené podle jednotlivých stavebních etap.

Podzimní víkendy v penzionu na Třeboňsku

Babí léto a podzim patří k velmi oblíbeným měsícům pro provozování cykloturistiky a výletům do zbarvujícíse přírody. Srdečně Vám zveme od penzionu Statek v Třeboni, kde si můžete prodloužit prázdniny u vody.

Máme pro Vás několik tipů na zářijové víkendy!

více

Podzimní výlovy RYBNÍKŮ jsou tady!

Podzimní výlovy Třeboňských rybníků patří k nejzajímavějším událostem podzimu a zimy v Třeboni. Srdečně Vás proto zveme na Třeboňsko do našeho penzionu, který najdete mezi dvěma většími rybníky - Bošilecký a Záblatský.

 

V našem penzionu najdete v tomto období vyhřáté ubytování - máme otevřeno po celý rok!

TERMÍNY VÝLOVŮ

více

V Třeboni se nudit nebudete!

Z nejznámějších doporučujeme tyto akce:

 • Závody na Dračích lodích
 • Festival Okolo Třeboně
 • Letní Třeboňská nocturna
 • Otevírání lázeňské sezony
 • Pivovarské slavnosti
 • Rybářské slavnosti
 • Historické slavnosti Jakuba Krčína
 • Lázeňská Třeboň
více

Zábava pro Vás

Po celý rok se konají v okolí penzionu skvělé kulturní akce, především v letních měsících to v Třeboni a v okolích městečkách žije.

 • hudební festivaly
 • řemeslné a farmařské trhy
 • historické, lázeňské či řemeslné slavnosti

Podrobné informace o akcích >>

Kontakty na bytování Třeboň

Lhota u Dynína č. 23, Dynín
15 km od Třeboně

Telefony:
777 101 920
777 101 930

REZERVACE UBYTOVÁNÍ >>

Ceník ubytování >>
 

informace o ubytovánífotogalerie ubytováníkontakty penzionuUbytování Třeboň penzion s bazénemYouTubeFacebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím