Zámeček Červená Lhota

Červená Lhota je krásný renesanční a můžeme říci i vodní zámek v jižních Čechách, vzdálený 27 km od našeho ubytování Třeboňsko Na Statku.

Snad právě proto jsme ho zařadili jako tipy na výlety pro Vás.

 

Zámeček Červená Lhota

 

Je velmi oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů. Natáčela se zde např. pohádka Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku a spoustu dalších filmů a pohádek.

 

Zámku se také říká pohádkový - v hlasování ankety pořádané Národním památkovým ústavem se totiž zámek umístil mezi trojicí nejpohádkovějších hradů a zámků České republiky.

Zámek kromě prohlídky interiérů nabízí i projížďky na lodičkách po zámeckém rybníku. Okolo rybníčku vede stezka, cca 2 km dlouhá.

 

Prohlídka zámku trvá asi 50 minut, během ní uvidíte 16 pokojů představující bydlení šlechty v 19. století a na začátku 20. století.

 

Od našeho penzionu se napojíte na silnici z Českých Budějovic - silnice první třídy č. 3 – E 55 (směr Tábor, Praha), 3 km za Veselím nad Lužnicí odbočíte doprava na silnici první třídy č. 23 (ve směru Kardašova Řečice, Jindřichův Hradec) a za Doňovem doleva na okresní silnici přes Záhoří, Lžín a Dírnou.

 

 

Prohlédněte si video a nečerpejte inspiraci pro výlet

 

V blízkosti zámeckého parku se nachází restaurace Zlatovláska, kterou můžete navštívit po prohlídce zámku a parku.

 


 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytování na rok 2021 a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň Jihočeský Statek

 

 

ubytování Třeboň rezervace online

 

telefon: 775 885 657

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE PENZION?

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout