Město Český Krumlov a jeho zajímavosti

Český Krumlov paří mezi nejlákavější města jižních Čech a naší republiky. Najdete zde rozlehlý zámek a středověké centrum, kterým protéká řeka Vltava. Městem prostupuje historiie, projdete se přes vyhlášené uličky, můžete navštívit místní hospůdky, celková architektura v podhradí má neopakovatelnou atmosféru. Od roku 1963 je městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Partnerským města Českého Krumlova je Miami Beach! Český Krumlov se stal také dějištěm několika filmů. V Českém Krumlově je zpřístupněný grafitový důl. Do podzemí tohoto dolu je možné se dostat, důl je opět přístupný.

Český Krumlov najdete 49 km od našeho ubytování Třeboňsko na Statku, jeho návštěvu doporučujeme jako celodenní výlet.

 

 

Novinky v Krumlově

Krumlov otevřel dlouho očekávanou novinku, kterou je Horská zahrada. Strmá stráň nad Rybářskou ulicí po letech dělnických prací dostala vyhlídkovou trasu, odkud je nevšední panoramatický výhled na celé historické centrum.

Novotou voní také opravená a znovu zpřístupněná židovská synagoga nacházející se na levém břehu Vltavy jižně od jádra města. Kostel, jenž v minulosti dokonce sloužil jako pouhé skladiště, dostal nový háv za bezmála 17 milionů korun a jeho návštěva rozhodně stojí za to.

Hradní muzeum zase zpřístupnilo dosud neznámé interiéry Hrádku na II. nádvoří. V útrobách si například můžete prohlédnout propracovaný model hradu z období kolem roku 1550, tedy před rozsáhlou renesanční přestavbou, řadu obrazů a zrestaurované historické kousky nábytku.

 

Ve městě je celkem šest muzeí

Český Krumlov je také střediskem kultury. V Horní ulici najdeme Městské divadlo, v letních měsících se hraje také na otáčivém hledišti v zámecké zahradě. Ve městě je také velký počet galerií umění a muzeí.

  • Muzeum voskových figurín a nachází se jen kousek od náměstí Svornosti. Uvidíte v něm třeba skladatele Dvořáka se Smetanou, Einsteina, dalajlamu či Václava Havla. Ve sklepení je pak expozice středověkého městečka doplněná dobovými světelnými a zvukovými efekty.
  • Muzeum loutek - Pohádkový dům, také ho doporučujeme při Vaší návštěvě navštívit.
  • Muzeum vltavínů
  • Muzeum Fotoateliér Seidel

 

 

Dominanta Krumlova

Zámek Český Krumlov je po Pražském hradě nejrozsáhlejší zámecký areál v ČR. V centru města se nachází velký počet zachovalých městských domů - gotických, renesančních, v menší míře i barokních.

Radnice - renesanční stavba ze 2. poloviny 16. stol. (nám. Svornosti)

Kostel sv. Víta - gotický trojlodní kostel z let 1408-1439 (ul. Kostelní)

Most Na plášti - spojuje zámek a zámeckou zahradu, pokud zaparkujete na hlavním parkovišti u zámku, projdete pod tímto mostem.

Zámecká zahrada - byla založena ve 2. pol. 16. století, je dlouhá 700 m, její celková rozloha 10 ha. Nachází se v ní Kaskádová fontána, barokní letohrádek Belárie, doplněné otáčivým hledištěm pro divadlo v otevřené krajině.

 

 

Grafitový důl

Chtěli byste navštívit podzemí a dozvědět se něco o hornické historii na Českokrumlovsku? Pak neváhejte a vydejte se do Krumlova.

Před tím, než se vydáte na samotnou prohlídku dolu, dostanete speciální oblečení s důlní lampou. Následně Vás do podzemí zaveze důlní vlak, kterým dříve jezdili horníci na šichtu. Po příjezdu na 1. stanoviště vystoupíte a dále budete pokračovat pěšky. Během prohlídky si na vlastní kůži vyzkoušíte, v jakých podmínkách horníci pracovali a jaké stroje při práci využívali. Od průvodce se dozvíte, jakým způsobem těžba probíhala, jak se grafit zpracovával a co se z něho vyrábělo.

Celá exkurze probíhá pod vedením průvodce.

Kde najdete grafitový důl?

Za Nádražím 199, 381 01 Český Krumlov
Telefon: +420 380 711 199, 602 278 856

Provozní doba

  • KVĚTEN - DENNĚ 9:00 - 15:00
  • ČERVENEC + SRPEN - DENNĚ 9:00 - 18:00     17:00
  • ČERVEN  + ZÁŘÍ - DENNĚ     9:00 - 16:00      15:00

 

 

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

 

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově je světový unikát. Jevištní plocha je tvořena rozlehlým parkem, který umožňuje využívat ojedinělost nádherné scenérie zámecké zahrady, která vytváří pro divadelní příběhy jedinečnou atmosféru. Každoročně se tu od června do září odehraje průměrně osmdesát představení.

Aktuální program představení najdete zde

 

 

Český Krumlov najdete 49 km od našeho ubytování Třeboň na Statku

 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytování a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň Jihočeský Statek

 

 

ubytování Třeboň rezervace online

 

telefon: 775 885 657

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE PENZION?

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout