Zoologické zahrady

 

Soukromá zoologická zahrada Na Hrádečku u Jindřichova Hradce

Naleznete zde přes 100 druhů zvířat, která jsou řazena mezi ohrožené druhy živočichů.

  • Otevřeno denně 9.00 - 18.00
  • občerstvení v provozu 
  • komentované prohlídky

akce v zoo

 


 

ZOO Dvorec u Borovan - park exotických zvířat

Park exotických zvířat o. p. s. Dvorec najdete na Třeboňsku (cca 38 km jižně od našeho ubytování) uprostřed cesty mezi Borovany a Trhovými Sviny. Leží vlastní mezi Třeboňskem a Novohradskem.

Najdete zde několik výběhů pro velké kočky, primáty, medvěda brtníka a pro kopytnatce. Kolekce zvířat se rozrostla o vzácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další zajímavá zvířata, mezi které patří i mizející – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová.

V celém areálu jsou bezbariérové chodníčky a k dispozici je parkoviště a občerstvení. Konají se zde i akce pro děti, oslavy a slavnosti.

 

 

 


 

ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

ZOO OHRADA Hluboká nad Vltavou najdete nedaleko zámku Hluboká nad Vltavou, vedle loveckého zámku. Je proto ideálním místem pro návštěvu Hluboké - zámku, zahrady a dále ZOO.

ZOO je menší, přesto je její specializace na zvířata žijící v ČR. Navštívit můžete zajímavé expozice Austrálie, Ameriky a Afriky, kde najdete vodní ptáky, plameňáky, vydry říční, australskpi fauna, psouni.

V zahradě si dále můžete prohlédnout až 256 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích. ZOO je otevřená po celý rok.

 

ZOO najdete 25 km od našeho ubytování Třeboňsko.

 

 

 


 

ZOO Tábor

Největší ZOO v jižních Čechách, cca 40 km od našeho ubytování u Tábora. Prohlédnout si tu můžete přes dvě stě zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě.

V zoo se konají nejrůznější akce. Můžete být přítomni i pravidelnému krmení zvířátek.

Adresa: Tábor – Větrovy 10. GPS: 49.388237, 14.649167. V areálu je připraveno bezplatné parkování.

Otevírací doba: Od 25. března otevřeno každý den od 9:00 do 18:00.

Více informací na www.zootabor.eu

 

 


 

Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín je zajímavým tipem na výlet, na kolech či autem. Jedná se o soukromý chov ohrožených a kriticky ohrožených druhů krokodýlů pana Miroslava Procházky, který začal chovat krokodýli v roce 1996 a od roku 2000 začal postupně budovat malou zoo.

 

 

Krokodýlí ZOO se najdete necelých 44 km od našeho ubytování Třeboňsko.

 

 


 

Safari resort Hluboká u Borovan

Nedaleko Borovan, se nachází rozsáhlý areál, který vám nabídne možnost sledovat více jak 200 zvířat 20 druhů v jejich přirozeném prostředí (bizon, klokan, pštros nebo velbloud a mnoho dalších zvířat).

Safari Resort dále nabízí volně přístupné Safariště (dětské hřiště pro menší i větší), půjčovnou kol, občerstvením a možností rezervovat si i safari projížďku výběhy zvířat.

 


 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytování na rok 2021 a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň

 

 

 

telefon: 604 318 789

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím