Jaderná elektrárna Temelín - exkurze, návštěvy

Zajeďte si pro prémiovou turistickou kartu KČT

Elektrárna Temelín je do projektu Klubu Českých turistů zapojena již osm let. V Čechách je možno kartu získat na 1280 místech. Na jihu Čech jsou to vedle zmíněné elektrárny a okolních obcí například také Prácheňské muzeum v Písku, hrad Zvíkov nebo památník Edvarda Beneše v Sezimově Ústí. Cena turistické karty je 25 korun, ale například na Temelíně ji návštěvníci obdrží zdarma.

Temelín se nachází 32 km od ubytování Třeboňsko na Statku. Vyrazit sem můžete na kole nebo autem.

Prohlídka Temelína

Pro zájemce o volnou prohlídku a individuální návštěvníky je informační centrum otevřeno každý den (včetně sobot a nedělí) od 9.00 do 16.00 hod., v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod.

Na exkurzi do informačního centra může zavítat každý, kdo má zájem se o temelínské elektrárně a jejím provozu něco dozvědět. Vstup do Informačního centra elektrárny Temelín i exkurze jsou pro všechny návštěvníky zdarma.

Projděte se virtuálně po elektrárně >>

Navštívit můžete zámeček Vysoký Hrádek

V podkroví zámečku je umístěn moderně vybavený kinosál. Exkurzi v informačním centru zahajujeme filmem Cesta za Sluncem, co se pod názvem skrývá, to ale předem neprozradíme. Při besedě s průvodkyní se prostřednictvím počítačových ukázek a animací seznámíte s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky a bezpečnosti.

V prvním patře zámečku je zájemcům k dispozici rozsáhlá expozice. V severním křídle objektu se můžete seznámit, jak je vlastní téma jaderné energetiky spojeno s příbuznými a sousedními obory - s pojmem energie, s různými možnostmi získávání jejích vhodných forem i s historickými a fyzikálními souvislostmi (sál č. 1, 2). Větší pozornost je pak věnována energii ukryté v hmotě - energii jaderné, principům jejího uvolňování (sál č. 3) a nakonec i celému palivovému cyklu (sál č. 4).

Druhá část expozice v jižním křídle objektu je věnována temelínské elektrárně, jejímu okolí (sál č. 5), funkčnímu uspořádání, nejdůležitějším zařízením a tématům vztahujícím se k provozu elektrárny (sál č. 6). Součástí naší nabídky jsou i doprovodné výstavy výtvarníků a fotografů.

Před zámečkem se konají také svatby.

Kontakty

ubytování Třeboň Jihočeský Statek

 

 

ubytování Třeboň rezervace online

 

telefon: 775 885 657

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE PENZION?

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout