Jelení obory

Obora Poněšice - 17 km od ubytování

Celková výměra obory je 1643 ha a je zde chována zvěř jelení, srnčí a černá. Díky velké rozloze obory si zvěř udržuje přirozenou plachost a lovci si tak odnáší jedinečný zážitek z lovu. Loví se šouláním a na čekané, lovci jsou vždy doprovázení zkušenými loveckými průvodci. Obora je vyhledávaná lovci zejména pro zajímavé lovecké terény a vysokou kvalitu (bodovou hodnotu CIC) lovené zvěře.

Kolem obory můžete projíždět na kole při svém výletu, obora se nachází jen 17 km od našeho ubytování.

První zmínka o někdejší oboře pochází z roku 1628, kdy byla založena tzv. Malá Poněšická obora. Podle některých pramenů pocházejí hranice současné obory z roku 1848, avšak jako rok vzniku se uvádí rok 1853. Do Poněšické obory byli rovněž vysazení mufloni , a to v roce 1878. V roce 1892 zde byl vysazen jelen sika.

Další jelení obora se nachází 30 km od ubytování Třeboň na Statku.

 

Černická obora - 30 km od ubytování

Černická obora se rozkládá okolo dnes již zaniklé obce Černice při silnici z Bechyně do Soběslavi asi 7 km východně od Bechyně poblíž Sudoměřic.
Oboru založil v roce 1586 Petr Vok z Rožmberka. Sloužila zejména k chovu černé zvěře, daňků a jelenů. V roce 1880 byla v části obory zřízena jedna z nejstarších přírodních rezervací v Čechách.

Při jižním okraji Černické obory leží pozdně barokní zámeček Hvězda, zde také najdete golfové hřiště. Přibližně 1 km východně od zámečku je zachována starobylá budova zámeckého vzhledu. Přírodní památka Černická obora je jednou z nejstarších přírodních rezervací na našem území, neboť byla chráněna vlastníkem pozemku již od roku 1880. Nachází se u loveckého zámečku a bývalé hájenky.

 


 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytoání a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň Jihočeský Statek

 

 

ubytování Třeboň rezervace online

 

telefon: 775 885 657

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE PENZION?

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout