Naučná stezka Červené Blato

 

Červené Blato najdete 38 km od našeho ubytování Třeboňsko

 

Pokud se vydáte na výlet ve směru na Nové Hrady, nenechte si ujít krásnou procházku tímto unikátním rašeliništěm.
Dále pak tomto směru můžete navštívit hrad v Nových Hradech, naučnou stezku Sokolí hnízdo nebo unikátní lesní park Tereziino údolí.

 

 

Červené Blato

Trasa naučné stezky vede krajinou Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Stezka je určena pouze pro pěší. Před vstupem do lesíka je malé parkoviště, odkud je k začátku stezky asi 300 m. Najdete zde i místo pro zaparkování vašich kol s přístřeškem.

Naučná stezka vede částí přírodní rezervace a je zaměřena na seznámení s dějinami těžby rašeliny, s jejím využíváním, s historií rašeliniště a jeho ekologickým významem a s přírodním bohatstvím rašelinišť.

Trasu tvoří asi tříkilometrový okruh s 9 informačními zastávkami. Stezka bude zajímavá hlavně pro děti, kterým se bude líbit terén stezky. Část trasy vede po lesních cestách, část je tvořený dřevěnými chodníčky a lávkami, dostatečně širokými.

 


 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytování na rok 2021 a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň

 

 

 

telefon: 777 057 771
 

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím