In-line bruslení v Třeboni a na Třeboňsku

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, vezměte si sebou k nám na dovolenou na Třeboňsko kolečkové brusle. Najdete zde několik stezek, na kterých se můžete projet na bruslích. Trasy sice nejsou oficiálně bruslařské, ale jejich terén jen mírný a provoz je minimální.

Vezměte si sebou kolečkové brusle, v našem ubytování Třeboňsko si je budete moci určitě uschovat - tak jako kola a další vybavení.

 

Z Třeboně směrem na Přeseku, popř. do Dunajovic

Cesta začíná u obchodního centra Penny Market na okraji Třeboně a vede do Břilic, kde se můžete rozhodnout pro dvě možnosti: cesta na Přeseku je dlouhá cca 3 kilometry, na Dunajovice necelé 4 km.

 

Třeboň: Lázeňský park u Aurory

V lázeňském parku u lázní Aurora se můžete projet na kolečkových bruslích, cesty mají asfaltový povrch, místy jsou nedokonalosti.

Park je spíše k rekreační, pomalejší jízdě na bruslích, je potřeba brát ohledy na procházejícíse lázeňské pacienty.

 

Z Třeboně – Holičky směrem na Stříbřec

Délka trasy je necelých 7 km a vede lesem přes Holičky a poté mezi rybníky až k samotě Vitmanov. Nástup na trasu je v Třeboni u sv. Petra a Pavla na Holičkách.

Trasa je rovinatá, povrch je asfaltový. Místy jsou nedokonalosti, větvičky ze stromů, ale jinak je to cesta pohodová. Zhruba na začátku druhé třetiny cesty je dřevěný most přes Lužnici, který se plynule přejet nedá, je nutno jej přejít. Provoz je minimální, občas projede auto lesáků nebo někdo, kdo si zkracuje cestu na Stříbřec. V sezoně je zde mírně zvýšený pohyb cyklistů.

 

Z Chlumu u Třeboně na Novou Huť

Délka trasy je necelých 6 km a vede po krásné lesní cestě od hájovny U Brůdků (u obci Kosky na silnici z Majdaleny na Chlum) k hájovně Nová Huť.

Trasa je rovinatá, asfalt má na některých místech drobné nedokonalosti. Po trase jezdí také cyklisté, proto dávejte raději pozor. Dále je třeba dát pozor asi v polovině trasy, neboť zde trasu protíná silnice z Klikova na Chlum.

 

Chlum u Třeboně – Okolo rybníka Hejtman

Délka trasy je cca 7 km, a vede okolo rybníka Hejtman. Vyražte po jižním pobřeží rybníka, poté mezi poli, po pravé straně míjíte rybník Špačkov, projedete krajem obce Špačkov. Odtud se vydejte zpět do Chlumu u Třeboně. Trasa vede po silnici s automobilovým provoze, sice není tak frekventovaná, ale je potřeba dávat pozor.

 


 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytování na rok 2021 a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň

 

 

 

telefon: 604 318 789

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím