Prohlídky Třeboně

Po stopách rodu Schwarzenberků a Rožmberků

Prohlídky s historickými postavami, které vás provedou historií šlechtických rodů na Třeboňsku. Velice zajímavé vyprávění, které si nenechte ujít.

Aktuální termíny zjistíte buď na našich stránkách v sekci kultura, nebo na infocentru v Třeboni.

 

Kostýmované prohlídky Domu Štěpánka Netolického

V nově otevřené domě Štěpánka Netolického si můžete nechat vyprávět příběh objektu přímo od jeho slavného majitele, rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

Prohlídku je nutné rezervovat předem buďto v Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 103, Třeboň), nebo v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89, Třeboň), případně telefonicky.

 

Večerní prohlídky Třeboně s historickými průvodci

Udělejte si krásnou procházku Třeboní s historickými průvodci - dvořanem a dvorní dámou nebo mnichem a kuchařkou Dorotkou. Prohlídka trvá zhruba 80 minut, děti do 10 let zdarma.

Vstupenku si můžete zakoupit i na místě nebo  v předprodeji v Informačním a kulturním středisku, v lázních

 

Procházky Třeboně za úplňku

Prohlídky se konají vždy v termínu úplňku. Během prohlídky navštívíte a vyslechnete zajímavé informace o Třeboňském zámku, náměstí, pivovar Regent, hráz rybníka Svět, zastavíte se u kostela a uslyšíte duchařské hirtorky o Třeboni. Vše má své kouzlo díky večerní atmosféře.

 

Noční prohlídka pivovaru Regent Třeboň

Zažijte neobvyklou noční prohlídku pivovaru Bohemia Regent v Třeboni s průvodcem a pochodní. Projdete se starým pivovarským podzemím, kde se vyrábí tradiční české pivo Regent.

Prohlídky se konají každý pátek a sobotu vždy od 21 hodin. Pro skupiny možno domluvit i jiný termín.

 

Prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla

V letošním roce můžete v Třeboni navštívit Třeboňské divadlo s odborným a zajímavým výkladem. Průvodce Vás provede místy běžně dostupnými, ale i místy, kam se běžný návštěvník představení nedostane. Nebudou chybět ani zajímavosti z historie a současnosti.

Každé pondělí od 13:30 hodin.

Vstupenky si můžete zakoupit v informačním centru na náměstí v Třeboni.

 

Kontakty

ubytování Třeboň

 

 

 

telefon: 604 318 789

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím