LÁZNĚ TŘEBOŇ

 

Třeboňské lázně patří k nejatraktvinějším léčebným místům u nás v ČR. Přímo v Třeboni najdete dva lázeňské domy,  které se nacházejí 15 km od našeho penzionu. V lázních se léčí bolesti a poruchy pohybového ústrojí.

 

Třeboňské lázně nejsou jen pro nemocné, jezdí se sem léčit a odpočinout si ale i úspěšní sportovci, známé herecké osobnosti nebo zpěváci. Běžně je pak můžete potkávat na lázeňské kolonádě. Procedury a pobyty v lázních jsou dostupné pro každého.

 

LÁZNĚ TŘEBOŇ nedaleko penzionu

 

Každý den můžete využít lázeňských služeb a procedur, od čtvrtku do neděle lázně nabízejí odpolední procedury. Ty obsahují různé koupele, masáže nebo exotické procedury.

Všechny procedury jsme Vám schopni v lázních zajistit předem, Vy už si pak jen můžete užívat.

 

Lázně mají v Třeboni dlouholetou historii, v Třeboni jsou více než 130 let.
Oboje lázně léčí stejným přírodním zdrojem - rašelinou - slatinou, která se na Třeboňsku nachází v hojném množství.

Z této rašeliny se připravuje speciální koupel, která pak prohřívá a prokrvuje celé tělo. Výsledkem je celkové uvolnění svalstva a kloubů a lepší pohyblivost.

 

Z historie lázní v Třeboni

Jako první byly založeny Bertiny lázně, které najdete v centru historického města Třeboň. Tradice lázeňství v Třeboni však sahá až do středověku, kdy byly přímo v Třeboni otevřené očistné lázně s lazebníkem a felčarem v jedné osobě. Toto lázeňství bylo po roce 1784 přerušeno a vzniklo o pár let později, také v centru města - u Zlaté stoky.

V roce 1883 založil lázně pan Václav Hucek (učitel, kronikář a vážený měšťan v jedné osobě). Jeho hlavní motivací byla nemocná dcerka, které chtěl pomoci od bolestí.

Zájem o léčbu v Třeboňských lázních byl tak velký, že v roce 1975 byly otevřeny druhé lázně v klidné části města. V posledních letech prošly oboje lázně rozsáhlými rekonstrukcemi a svým návštěvníkům, tedy i Vám, nabízejí moderní léčbu, relaxaci a odpočinek.

 

Mimo speciální masáží můžete využít

  • Saunu, Solárium, Jógu
  • Floating, Dry Jet, Vibrosaunu
  • Squash, Fitness

Kontakty

ubytování Třeboň

 

 

 

telefon: 604 318 789

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím