Městečko Borovany, vzdálené cca 36 km jižně od našeho penzionu, je dalším tipem na celodenní výlet.
Tradiční akcí města je Borůvkobraní. Slavnosti borůvek probíhají tradičně v areálu kláštera a jsou kařdoročně velmi navštěvované.

 

Borůvkový cyklookruh - cyklostezka nejen pro děti

 

 

Náročnost je lehká, vhodná pro malé děti, trasa vede po asfaltových cestách a málo frekventovaných silnicích přes jednotlivé osady a turistické zajímavosti v nejbližším okolí Borovan. Vhodné pro všechny typy kol.

Cyklookruh je dlouhý 28 km a začíná v Borovanech u infocentra. V infocentru v Borovanech v přístavbě radnice si vyzvedněte mapku a vyražte na výpravu. Po trase je možné sbírat razítka podle pověstí v okolí na občerstvovacích zastávkách v osadních pohostinstvích a vybrané místní pověsti si přečíst na informačních panelech zakreslených v mapce.

  • Borovanský mlýn, Borovany 112
  • Památník J. Žižky, Trocnov u Borovan
  • Krčma U Jana Žižky, obec Trocnov
  • Pohostinství Radostice
  • Hospoda Vrcov
  • Pohostinství Hluboká u Borovan
  • Pohostinství Třebeč
  • Park exot. zvířat - Hospůdka U krokodýla, Dvorec 17

 

Popis cyklotrasy

Z Borovan vyjeďte po cyklostezce 1123 po silnici na Ostrolovský Újezd. Za tratí pod Borovany u infopanelu s dalšími pověstmi lze udělat 2 km zajížďku po úzké asfaltce k Borovanskému mlýnu – zde získáte hned 2 razítka (pověst, kapřík Jakub). Za hřbitovem v lese odbočíte z cyklostezky vpravo na č. 1122, která vás po vyznačené silnici s odbočkou vlevo na louce za lesem dovede k Památníku Jana Žižky z Trocnova (razítko s pověstí). Vyznačený okruh naučné stezky kolem archeologických vykopávek bývalého rodiště J. Žižky lze také absolvovat na kole.

Do Radostic pojedete bez vyznačené cyklostezky po silnici (k odbočce ze silnice se vrátíte stejnou cestou). Za bývalou školou na návsi odbočíte šikmo vpravo a nezpevněnou zkratkou vyjedete k silnici do Borovan, kde se napojíte na cyklostezku č. 1121. Po ní přijedete k hlavní silnici, tu přejedete a pokračujete po spojovací úzké asfaltce ke křížku u silnice z Borovan do Ledenic přes Růžov.

U křížku se mění cyklostezka na č. 1050, po ní jedete kolem lomu a skládky na křižovatku v Růžově, kde z cyklostezky odbočíte vpravo směr Vrcov. Před Vrcovem je umístěn v zatáčce opět infopanel s popisem božích muk a křížků v okolí. (razítko borůvkové v hostinci na návsi ve Vrcově). Přejedete hlavní silnici a pokračujete po úzké asfaltce přes pole a les do Hluboké u Borovan. (v místním hostinci opět možnost získat razítko). Za hostincem na křižovatce do Jílovic odbočíme vlevo, kolem zemědělského podniku mírně do kopce dojedete ke křížku u myslivny, kde odbočíte vpravo do lesa. V lese se napojíte na silnici do Jílovic vlevo. Na kopci v lese na křižovatce odbočíte vpravo a po klidné asfaltce vyjedete u vlakového nádraží v Jílovicích.

Pokračujete vpravo po silnici přes řeku Stropnice (tato přírodně chráněná oblast se jmenuje Brouskův mlýn, vlevo za mostkem je informační panel o rezervaci). Na další křižovatce odbočíte z hlavní silnice vpravo, projedete Třebeč (razítko) a ve Dvorci na křižovatce odbočíte vlevo na hl. silnici směr Trhové Sviny. Za obcí u silnice navštívíte soukromý Park exotických zvířat, kde získáte dvě razítka (pověst, kapr Jakub Borůvkář).

Do Borovan se vrátíte přes Dvorec již po hlavní silnici. Před mostem přes Stropnici vlevo u lesní cesty je další infopanel s pověstmi z okolí.

 

zdroj informací: www.trebonsko.cz

 


 

Rezervace ubytování Třeboň:

Penzion Jihočeský Statek

Naše ubytování Třeboň Vás přivítá pohodovou atmosférou, rezervujte si ubytování na rok 2021 a vybírejte s nejlepších volných termínů.

 

Kontakty

ubytování Třeboň Jihočeský Statek

 

 

ubytování Třeboň rezervace online

 

telefon: 775 885 657

 

 

 

KDE NÁS NAJDETE PENZION?

 

Lhota u Dynína č. 23, Jižní Čechy

 

 

 


Spolupracujeme: Dovolená v ČR

Zavřít

 

UŽIJTE SI VELIKONOČNÍ
VÍKEND NA TŘEBOŇSKU
29.3. - 1.4.2024

 

Přijeďte si užít jarní víkendy na jihočeský statek,
máme pro Vás připravené pohodlné ubytování.

Vyražte na kole či pěšky za kulturou či zajímavostmi.

 

CO U NÁS MŮŽETE ZAŽÍT

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout