Cyklostezky v okolí Hluboké nad Vltavou

Město Hluboká nad Vltavou a jeho okolí je protkáno cyklistickými trasami a stezkami. Jednou z nejnavštěvovanějších cyklistických stezek je Vltavská cyklostezka EuroVelo 7 a to zejména úsek Hluboká nad Vltavou - České Budějovice a nově vybudovaná stezka do Purkarce. Další cyklostezka vede do přilehlé obce Munice. Hluboká nad Vltavou se nachází 24 km od našeho ubytování Třeboň, dopravit se sem můžete třeba autem a vyrazit pak na kolech podél rybníků, či si jen užít den plný zábavy v ZOO, ve sportovním areálu nebo navštívit zámek.

 

Z Hluboké do Českých Budějovic - na kole nebo na bruslích

Desetikilometrová stezka po levém břehu Vltavy s vcelku dobrým asfaltovým povrchem začíná v centru Českých Budějovic u plaveckého stadionu a končí pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Příjemná projížďka vede částečně městem podél Vltavy po cyklostezce a kus i po silnici s omezenou rychlostí. O víkendech bývá stezka hodně frekventovaná, a proto je vhodná pro turistiku na bruslích, nikoli k tréninku rychlobruslení.

Stezka je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a in-line bruslaře, protože je bez převýšení. Úseky lemují břeh Vltavy, částečně se line mezi rybníky. Podél cesty je možnost občerstvení a dalších sportovních aktivit.

Z Hluboké kolem Nové Obory

Tato cyklotrasa měří 41 km a je ideální pro trekkingová kola.

Hluboká nad Vltavou, Zámostí, sv. Jan Nepomucký, Poněšice, Líšnice, Radonice, Drahotěšice, Ševětín, U Sv. Josefa, Kolný, Červený Újezdec, Chata Na Kyselé vodě, Obůrka, U letiště Hosín, Zámostí, Hluboká nad Vltavou

Kolem Hněvkovické přehrady

Tato cyklotrasa měří 43 km a je ideální pro trekkingová kola.

Hluboká nad Vltavou, Chlumec, Odbočka na Purkarec, Litoradice, Hráz Hněvkovické nádrže, Hněvkovice na pravém břehu Vltavy, Hroznějovice, Kostelec, Poněšice, Zámostí, Hluboká nad Vltavou

Cyklostezka mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarcem

Cyklostezka vede po nové cestě mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarcem, je dlouhá téměř 10 km. Trasa po levém břehu řeky Vltavy je středně obtížná ale hodí se i pro rodinný výlet. Cyklostezka je převážně asfaltovaná.

Cyklostezka směřuje podél břehu Hněvkovické přehrady ke kopci Baba přes Zlatěšovický potok, pokračuje kolem plotu obory i přírodní rezervace Karvanice k cestě vedoucí z obory ke Karlovu hrádku a pak až do Purkarce. Terén je zpočátku mírně kopcovitý. Příjemnou zastávkou je Karlův hrádek, kdysi gotická stavba, se nachází vysoko nad vodou. Při vyjetí z lesa nad Purkarec se otevírá pohled do krajiny. Pokud se vydáte kolem hřbitova směrem za kostel, objevíte nádhernou vyhlídku na široký tok Vltavy.

Pokud máte chuť na kole ještě pokračovat, namiřte si to na Vysoký Hrádek. Trasa je dobře označená. Budete směřovat k Hněvkovické přehradní nádrži, která před lety, při svém vzniku, zalila také osadu Jaroslavice a část Purkarce.

KVĚTEN 2019 - akce na Třeboňsku

Přijeďte si na Třeboňsko odpočinout právě v těchto dnech. V měsíci květnu se můžete na Třeboňsku těšit na nejrůznější jarní akce.

 

Do Třeboně zavítají známé osobnosti jako je Halina Pawlovská nebo Ester Kočičková. Proběhne otevírání lázeňské sezony, můžete se připojit k cykloakci Třeboňská šlapka nebo Jaro na Blatech a dalším.

více

Dračí lodě - závody v Třeboni - 1. června 2019

Máte rádi adrenalin, zábavu a sport? Závody na Dračích lodích se uskuteční 1. června 2019 u rybníka Svět.

více

Třeboňský divadelní festival 2019

Třeboňský divadelní festival se v Třeboni koná již patnácté. Každoročně představuje několik divadelních představení, které jsou velmi oblíbené a navštěvované v divadlech po celé ČR. Nenechte si ujít vtipné divadelní hry, nezapomíná se ani na děti.

více

Muzejní noc v Třeboni v pátek 7. června 2019

V pátek 7. června 2019 se Třeboň připojí k Festivalu muzejních nocí a návštěvníkům mezi 18.00 - 22.00 nabídne volný vstup do několika institucí a doprovodný program.

 

Na co se můžete těšit?

 

více

ČERVEN 2019 - akce na Třeboňsku

V měsíci červnu máme ještě volné kapacity ubytování, přijet k nám můžete vždy v týdnu nebo o víkendu. Přijeďte si užít svou dovolenou o něco dříve, je na co se těšit! Od pondělí do pátku je Třeboňsko klidnější a pohodovější. Využijte právě těchto dnů k odpočinku.

A na co se můžete těšit?

 • Závody na Dračích lodích
 • 22. ročník TruckShow Lužnice
 • festival Okolo Třeboně
 • Veselské slavnosti

a další...

více

Letní dovolená 2019

Nabízíme to, co jiné penziony většinou nemají - velkou uzavřenou zahradu s venkovním bazénem, venkovní posezení s grilováním, velkou dětskou hernu a společenskou místnost a další výhody.

více

Veselské slavnosti 2019

Tradiční velké slavnosti Města Veselí nad Lužnicí se připravují na termín 14. a 15. června 2019.

 

Těšit se můžete na letní víkend plný zábavných her, soutěží, koncertů, sportovních klání, plavba netradičních plavidel po řece Lužnici.

více

V Třeboni se nudit nebudete!

Z nejznámějších doporučujeme tyto akce:

 • Anifilm v Třeboni
 • Závody na Dračích lodích
 • Festival Okolo Třeboně
 • Letní Třeboňská nocturna
 • Otevírání lázeňské sezony
 • Pivovarské slavnosti
 • Rybářské slavnosti
 • Historické slavnosti Jakuba Krčína
 • Lázeňská Třeboň
 • Myslivecká Třeboň
 • Jabkobraní v Třeboni
více

Zábava pro Vás

Po celý rok se konají v okolí penzionu skvělé kulturní akce, především v letních měsících to v Třeboni a v okolích městečkách žije.

 • hudební festivaly
 • řemeslné a farmařské trhy
 • historické, lázeňské či řemeslné slavnosti

Podrobné informace o akcích >>

Kontakty na bytování Třeboň

Lhota u Dynína č. 23, Dynín
15 km od Třeboně

Telefony:
777 101 920
777 101 930

REZERVACE UBYTOVÁNÍ >>

Ceník ubytování >>
 

informace o ubytovánífotogalerie ubytováníkontakty penzionuUbytování Třeboň penzion s bazénemYouTubeFacebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím