Cyklostezky v okolí Hluboké nad Vltavou

Město Hluboká nad Vltavou a jeho okolí je protkáno cyklistickými trasami a stezkami. Jednou z nejnavštěvovanějších cyklistických stezek je Vltavská cyklostezka EuroVelo 7 a to zejména úsek Hluboká nad Vltavou - České Budějovice a nově vybudovaná stezka do Purkarce. Další cyklostezka vede do přilehlé obce Munice. Hluboká nad Vltavou se nachází 24 km od našeho ubytování Třeboň, dopravit se sem můžete třeba autem a vyrazit pak na kolech podél rybníků, či si jen užít den plný zábavy v ZOO, ve sportovním areálu nebo navštívit zámek.

 

Z Hluboké do Českých Budějovic - na kole nebo na bruslích

Desetikilometrová stezka po levém břehu Vltavy s vcelku dobrým asfaltovým povrchem začíná v centru Českých Budějovic u plaveckého stadionu a končí pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Příjemná projížďka vede částečně městem podél Vltavy po cyklostezce a kus i po silnici s omezenou rychlostí. O víkendech bývá stezka hodně frekventovaná, a proto je vhodná pro turistiku na bruslích, nikoli k tréninku rychlobruslení.

Stezka je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a in-line bruslaře, protože je bez převýšení. Úseky lemují břeh Vltavy, částečně se line mezi rybníky. Podél cesty je možnost občerstvení a dalších sportovních aktivit.

Z Hluboké kolem Nové Obory

Tato cyklotrasa měří 41 km a je ideální pro trekkingová kola.

Hluboká nad Vltavou, Zámostí, sv. Jan Nepomucký, Poněšice, Líšnice, Radonice, Drahotěšice, Ševětín, U Sv. Josefa, Kolný, Červený Újezdec, Chata Na Kyselé vodě, Obůrka, U letiště Hosín, Zámostí, Hluboká nad Vltavou

Kolem Hněvkovické přehrady

Tato cyklotrasa měří 43 km a je ideální pro trekkingová kola.

Hluboká nad Vltavou, Chlumec, Odbočka na Purkarec, Litoradice, Hráz Hněvkovické nádrže, Hněvkovice na pravém břehu Vltavy, Hroznějovice, Kostelec, Poněšice, Zámostí, Hluboká nad Vltavou

Cyklostezka mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarcem

Cyklostezka vede po nové cestě mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarcem, je dlouhá téměř 10 km. Trasa po levém břehu řeky Vltavy je středně obtížná ale hodí se i pro rodinný výlet. Cyklostezka je převážně asfaltovaná.

Cyklostezka směřuje podél břehu Hněvkovické přehrady ke kopci Baba přes Zlatěšovický potok, pokračuje kolem plotu obory i přírodní rezervace Karvanice k cestě vedoucí z obory ke Karlovu hrádku a pak až do Purkarce. Terén je zpočátku mírně kopcovitý. Příjemnou zastávkou je Karlův hrádek, kdysi gotická stavba, se nachází vysoko nad vodou. Při vyjetí z lesa nad Purkarec se otevírá pohled do krajiny. Pokud se vydáte kolem hřbitova směrem za kostel, objevíte nádhernou vyhlídku na široký tok Vltavy.

Pokud máte chuť na kole ještě pokračovat, namiřte si to na Vysoký Hrádek. Trasa je dobře označená. Budete směřovat k Hněvkovické přehradní nádrži, která před lety, při svém vzniku, zalila také osadu Jaroslavice a část Purkarce.

Svatováclavské slavnosti v Třeboni

28. září 2019 se v Třeboni budou konat oslavy sv. Václava, tedy Svatováclavské slavnosti.

 

Již nyní se můžete těšit na spoustu zábavy - muziku, různé zajímavosti, dobré jídlo a pití na trzích a další nabídku řemeslných trhů, které doprovodí slavnosti.

více

Výlov rybníka ROŽMBERK nedaleko penzionu

Srdečně vás zveme na výlov rybníka ROŽMBERK, jen 10 km od našeho penzionu.

Největší rybník v ČR se bude lovit ve dnech 11. - 13. října 2019

více

Podzimní víkendy v penzionu na Třeboňsku

Babí léto a podzim patří k velmi oblíbeným měsícům pro provozování cykloturistiky a výletům do zbarvujícíse přírody. Srdečně Vám zveme od penzionu Statek v Třeboni, kde si můžete prodloužit prázdniny u vody.

Máme pro Vás několik tipů na zářijové víkendy!

více

V Třeboni se nudit nebudete!

Z nejznámějších doporučujeme tyto akce:

 • Anifilm v Třeboni
 • Závody na Dračích lodích
 • Festival Okolo Třeboně
 • Letní Třeboňská nocturna
 • Otevírání lázeňské sezony
 • Pivovarské slavnosti
 • Rybářské slavnosti
 • Historické slavnosti Jakuba Krčína
 • Lázeňská Třeboň
 • Myslivecká Třeboň
 • Jabkobraní v Třeboni
více

Zábava pro Vás

Po celý rok se konají v okolí penzionu skvělé kulturní akce, především v letních měsících to v Třeboni a v okolích městečkách žije.

 • hudební festivaly
 • řemeslné a farmařské trhy
 • historické, lázeňské či řemeslné slavnosti

Podrobné informace o akcích >>

Kontakty na bytování Třeboň

Lhota u Dynína č. 23, Dynín
15 km od Třeboně

Telefony:
777 101 920
777 101 930

REZERVACE UBYTOVÁNÍ >>

Ceník ubytování >>
 

informace o ubytovánífotogalerie ubytováníkontakty penzionuUbytování Třeboň penzion s bazénemYouTubeFacebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím